REKREAČNÍ STŘEDISKO OKLUKY
Úvodní stránka   [Školy v přírodě, školní výlety]   [Tábor pro děti a teenagery r. 2014]   [Popis střediska]   [Obrázky1]   [Obrázky2]


Rekreační středisko Okluky

Poloha a příroda: Rekreační středisko Okluky se nachází v nádherném prostředí lesů Drahanské vrchoviny daleko od průmyslových oblastí. Toto přírodní prostředí je velice čisté, nepostižené vlivy civilizace. Důkazem toho je zde život i mnoha chráněných živočichů - černí čápi, volavky, divoká zvěř - srny, lišky, divoká prasata, noční dravci, divoké kachny. V potoce žijí pstruzi a raci. V přírodě spatříte hlemýždě, ještěrky, slepýše křehkého, užovku obojkovou, užovku podplamatou a možná i zmiji obecnou. Co však nejvíce oceníte, je především čisté a voňavé ovzduší. Zásluhu na tom mají hluboké jehličnaté a smíšené lesy, bohatá flora střídavě bahenních rostlin v mokřinách a stepních rostlin na skalnatých stráních. V lesích nasbíráte mnoho borůvek, malin, ostružin a hub. Celkově vás tohle pohádkové prostředí obdaruje nebývalou krásou, pohodou, rekreací ducha i těla.

     Najdete nás u cesty na západ od Prostějova ve směru do Boskovic viz. mapka. Můžete využít autobusové dopravy z Prostějova ve směru do Boskovic přes obec Malé Hradisko nebo přes Ptení-Holubice. Přesné autobusové spojení zjistíte na informacích na tel.: 582 333 181 nebo 585 313 848. Do Prostějova můžete přicestovat těmito dálkovými autobusovými linkami FTL Prostějov.

Charakter: Rekreační středisko je určeno zejména pro letní provoz a slouží převážně dětským táborům, školám v přírodě, sportovním soustředěním a společenským událostem (srazy školáků po x letech, párty a dalším), středisko je částečně oplocené.

V zimním období je celková ubytovací kapacita omezena na 40 lůžek. Ovšem zasněžená příroda skýtá mnoho možností k zimním radovánkám. Terén údolí je vhodný na běžky. Asi 600 metrů od našeho střediska je v zimě v provozu sjezdovka s elektrickým vlekem a je tu i možnost využití odborného vedení v lyžařském výcviku instruktory místního lyžařského oddílu.

Ubytovací kapacita: 200 lůžek v dřevěných chatkách po čtyřech s elektrickým osvětlením, 28 lůžek ve třípokojových bungalovech - WC, umývadlo, teplá a studená voda, elektrické osvětlení, el. zásuvka 230 V.


Provozní zázemí: Kuchyně, jídelna (120 míst ke stolování), umývárna a sprchy s teplou vodou pro chlapce a dívky samostatně, ohniště, parkoviště, telefonní spojení přes O2, T-Mobile i Vodafone, v noci venkovní osvětlení.


Sportovní a kulturní zázemí: Vlastní rybník na koupání, hřiště na kopanou, hřiště na volejbal, travnaté plochy v areálu, společenská část jídelny.


Možnosti vyžití a výletů: Nedaleko, u obce Malé Hradisko, se rozléhají zbytky keltského oppida, v obci uvidíte tvorbu lidového řezbáře p. Patakyho. Vydáte-li se cestou na jihozápad do Moravského krasu, oceníte půvab vápencového skalního útvaru u obce Sloup, evropsky proslulé propasti Macocha, Sloupsko-Šošůvských a Punkevních jeskyní. Cestou k Rájci-Jestřebí se před vámi rozprostře nová krajina, kde vytušíte sopečný původ. Přímo v Rájci-Jestřebí můžete navštívit zámek. Cestou na západ od Okluk dojedete až do Boskovic, kde leží také Westernové městečko. V letní sezoně prožijete dobrodružství při vystoupení tamních kovbojů. Projděte se milým městečkem, navštivte také hrad a zámek. Severním směrem od Okluk přijedete až na středověký hrad Bouzov, známý i z televizních pohádek, před tím však nepromeškejte prohlídku Javoříčských jeskyní. Potom, cestou k Litovli se zastavte v Bílé Lhotě, která se vyjímá Arboretem dřevin z celého světa. Je-li vám na vaší rekreaci vzácné veliké historické město, pak jeďte až do Olomouce, spatříte po Praze největší soubor historických památek. Uvidíte mnoho paláců, chrámů a kašen, ale také nových moderních staveb, které v posledním desetiletí dohání vyspělou Evropu. Ovšem monumentální stavba, Katedrála svatého Václava se 106 metrovou věží, stojí za návštěvu. Na Horním náměstí měří čas na radnici olomoucký orloj z 15. století. Za pozornost stojí i krásné Klášterní Hradisko. Impozantní chrám na Svatém kopečku u Olomouce je viditelný už od naší obce Malé Hradisko. V Zoologické zahradě na Sv. Kopečku uvidíte okolo 200 druhů zvířat - přes 1000 exemplářů. Až se budete vracet zpět do Okluk, zastavte se na zámku v Náměšti na Hané (pozdně barokní zámek v klasicistním stylu), kolem něj se rozkládá kruhový francouzský park. Unikátní je zejména sbírka kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů a také nádherný porcelán v interiérech.


Nabízíme: Letní tábory pro děti. Školy v přírodě, školní výlety. Školní lyžařské výcviky. Možnost uspořádání sportovních soustředění, ozdravných pobytů, táborů. Ubytování a stravu pro větší skupiny návštěvníků...


Své objednávky nám zasílejte, a o další podrobné informace si pište nebo telefonujte na níže uvedených kontaktních údajích:

Kamil Moučka
Vodní 261
783 44 Náměšť na Hané

Telefon: +420 602708184

E-Mail :
moucka@okluky.cz


Okluky22   Okluky23
Okluky24   Okluky25

Zajímavé odkazy:

Hrady - Čertův Hrádek Okluky

Zvláště chráněná území na Prostějovsku - Lipovské louky

Obec Malé Hradisko

Protivanovsko

Hrady na Drahanské vrchovině a v Moravském krasu

Historie, pamětihodnosti okresu

 


Poslední změna: 25. listopadu 2013, 0:27:12